P1120730

Dnia 19.11.2018r. odbył się uroczysty apel historyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach obchodów 100 rocznicy nasi wychowankowie brali udział w różnych konkursach patriotycznych, m.in.: recytatorskim, plastycznym, pieśni, wiedzy o symbolach narodowych. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni. Program muzyczno - poetycki przedstawili uczniowie z klas I-VIII.

 Uczennice z klasy ósmej przedstawiły cenną wiedzę o walce, cierpieniu i nadziei Polaków, tych którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny. Dzieci zaprezentowały wiele pięknych wierszy i pieśni patriotycznych, np.: Nie rzucim ziemi…, Nie noszą lampasów, Ułani, Przybyli ułani, Rozkwitały pąki, O mój rozmarynie, Legiony, Raduje się serce, Kronika. Wszyscy mogliśmy wysłuchać fragmentu z „Pana Tadeusza”, który nam przedstawiła p.Jola P. , a zespół TIK-TAK zatańczył Poloneza oraz wykonał taniec flag.

Wszyscy musimy pamiętać o tych , którzy walczyli o naszą ojczyznę i poświęcili dla niej życie. Niech młodzi ludzie uczą się patriotyzmu i szacunku.