Ciekawostki z przedszkola

IMG 8536Pani Jola z Biblioteki w Borucinie sięgnęła tym razem do klasyki literatury dziecięcej i przeczytała dzieciom bajkę o Królewnie Śnieżce. To znana baśń ale przedszkolaki z wielką ochota wysłuchały jej po raz kolejny. Piękne, kolorowe ilustracje znajdujące się w książce dodatkowo pobudziły wyobraźnię dzieci, przenosząc je w zaczarowany świat.

IMG 8517Dzieci z I klasy oraz z najstarszej grupy przedszkolnej spotkały się przed feriami ze Sznupkiem – maskotką śląskiej Policji, dzielnicowym oraz wiceburmistrzem Krzanowic. To już drugie spotkanie w ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzanowicach. Celem tego spotkania było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Każde dziecko otrzymało z rąk Sznupka kolorowankę, zawierającą przydatne informacje związane właściwym i odpowiedzialnym zachowaniem się w czasie ferii zimowych.

IMG 8425Piękne, kolorowe, bajkowe postacie zagościły w przedszkolu na corocznym balu przebierańców. Każde dziecko zaprezentowało swój niepowtarzalny strój pozostałym uczestnikom balu. Pozostałą część dnia przedszkolaki spędziły na wesołych tańcach i wspólnych zabawach. Na balu pojawiła się pani Arleta z Biblioteki Pedagogicznej w Raciborzu, która opowiedziała dzieciom o obchodach Nowego Roku w Wietnamie.

IMG 8354Bezpieczeństwo podczas wypoczynku zimowego jest bardzo ważne. Przedszkolaki odwiedził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, który przybliżył dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Dzieci przy pomocy pana policjanta utrwaliły również zasady prawidłowego poruszania się po ulicy oraz znajomość numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski i mogły przymierzyć policyjną czapkę.

IMG 8299Podczas kolejnego spotkania z panią Jolą z Biblioteki w Borucinie dzieci wysłuchały pouczającej bajeczki o Owieczce. Jak to bywa w bajkach, wszystko dobrze się skończyło. Przedszkolaki wyciągnęły wnioski z tej historii i zapamiętały jak ważna jest znajomość adresu zamieszkania.

IMG 7704Poniedziałkowy poranek był dla przedszkolaków bardzo emocjonujący. A to za sprawą niespodzianki w postaci nowych zabawek. Dzieci z wielką ochotą i radością zabrały się do rozpakowywania oraz zabawy nowymi klockami, lalkami i wózkami.