Ciekawostki z przedszkola

IMG 8690Pani Michalina z ZooMaru po raz kolejny odwiedziła nasze przedszkole. Oczywiście razem z panią Michaliną przyjechały małe stworzonka. Były to: żółw, gekon tygrysi oraz skoczek. Dzieci sporo dowiedziały się o zwyczajach i potrzebach tych zwierzątek, czym należy je karmić i jak dbać o ich dobre samopoczucie. Przedszkolaki wiedzą, że nawet takie małe zwierzątko to duża odpowiedzialność.

IMG 8636Dzieci razem z rodzicami przygotowały Marzanny oraz gaiki, które niosły podczas barwnego pochodu ulicami naszej miejscowości. Okazją do tego spaceru był oczywiście Pierwszy Dzień Wiosny, obchodzony tradycyjnie 21 marca. Przedszkolaki po długiej ziemie są spragnione ciepłych, wiosennych dni dlatego z uwagą obserwowały budzącą się do życia przyrodę. Zauważyły krokusy, przebiśniegi i całe mnóstwo fiołków. Choć marcowa pogoda bywa kapryśna to w powietrzu unosił się piękny, wiosenny zapach.

IMG 8536Pani Jola z Biblioteki w Borucinie sięgnęła tym razem do klasyki literatury dziecięcej i przeczytała dzieciom bajkę o Królewnie Śnieżce. To znana baśń ale przedszkolaki z wielką ochota wysłuchały jej po raz kolejny. Piękne, kolorowe ilustracje znajdujące się w książce dodatkowo pobudziły wyobraźnię dzieci, przenosząc je w zaczarowany świat.

IMG 8517Dzieci z I klasy oraz z najstarszej grupy przedszkolnej spotkały się przed feriami ze Sznupkiem – maskotką śląskiej Policji, dzielnicowym oraz wiceburmistrzem Krzanowic. To już drugie spotkanie w ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzanowicach. Celem tego spotkania było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Każde dziecko otrzymało z rąk Sznupka kolorowankę, zawierającą przydatne informacje związane właściwym i odpowiedzialnym zachowaniem się w czasie ferii zimowych.

IMG 8425Piękne, kolorowe, bajkowe postacie zagościły w przedszkolu na corocznym balu przebierańców. Każde dziecko zaprezentowało swój niepowtarzalny strój pozostałym uczestnikom balu. Pozostałą część dnia przedszkolaki spędziły na wesołych tańcach i wspólnych zabawach. Na balu pojawiła się pani Arleta z Biblioteki Pedagogicznej w Raciborzu, która opowiedziała dzieciom o obchodach Nowego Roku w Wietnamie.

IMG 8354Bezpieczeństwo podczas wypoczynku zimowego jest bardzo ważne. Przedszkolaki odwiedził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, który przybliżył dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Dzieci przy pomocy pana policjanta utrwaliły również zasady prawidłowego poruszania się po ulicy oraz znajomość numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski i mogły przymierzyć policyjną czapkę.