Ciekawostki z przedszkola

IMG 7666Jak co roku 6 grudnia Mikołaj przybył do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście tego niezwykłego gościa. Kiedy usłyszały dźwięk dzwoneczka wiedziały, że Mikołaj już jest i pięknie przywitały go piosenką. Oczywiście Mikołaj przyniósł dla dzieci paczki ale zanim je rozdał, zajrzał do swojej księgi i odczytał zapisane w niej informacje o przedszkolakach. Po krótkim odpoczynku uściskał dzieci i wyruszył w dalszą drogę. Dla naszych przedszkolaków dzieci z kółka teatralnego przygotowały mikołajkowe przedstawienie. Następnego dnia pani Jola z Biblioteki przeczytała dzieciom bajkę o świątecznej tematyce.

IMG 7517Andrzejkowe wróżby i zabawy zagościły w Bibliotece w Borucinie, do której przybyły dzieci z grupy Starszaków. Najwięcej emocji wzbudziło lanie wosku i odczytywanie znaczenia woskowych figur. Dzięki różnym wróżbom dzieci mogły poznać swoją przyszłość, która jawi się jako pasmo samych sukcesów. Starszki bawiły się doskonale się razem z panią Jolą oraz wychowawczynią i wcale nie chciały wracać do domu.

IMG 7339Pani Arleta z Biblioteki Pedagogicznej w Raciborzu odwiedziła wiele zakątków świata. Jednym z nich był Wietnam, o którym opowiedziała naszym przedszkolakom. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o codziennym życiu Wietnamczyków: jakich używają środków transportu, jak się ubierają, co jedzą. Dzieci wykonały stożkowy kapelusz, wzorowany na tym noszonym przez Wietnamczyków.

IMG 7356Pluszowe szaleństwo ogarnęło przedszkole, a to za sprawą obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pani Jola z Biblioteki przeczytała z tej okazji bajkę dzieciom pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Przedszkolaki zapoznały się też z postaciami misiów i niedźwiadków z różnych bajek, baśni i książek. Pozostała część dnia upłynęła dzieciom na wspólnej zabawie ze swoimi przytulankami.

IMG 7266Przedszkolaki włączyły się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej. Nieco wcześniej zanim wybiła godzina 11:11, dzieci odwiedziła pani Jola z Biblioteki i zaprezentowała im utwory o tematyce patriotycznej.

IMG 7315Świat dinozaurów bardzo ciekawi nasze przedszkolaki. Poprosiły o spotkanie pana Tomka, który ciekawie opowiedział o życiu i zwyczajach tych prehistorycznych zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły, jak zachowywały się w sytuacji zagrożenia i czy dinozaury wzajemnie się lubiły... Lista dinozaurów jest długa a ich nazwy są trudne do wymówienia. Okazało się jednak, że przedszkolaki znają wiele z nich i potrafią je bezbłędnie wypowiedzieć.