Ciekawostki z przedszkola

IMG 9948Rok szklony szybko minął… Dla dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej, które rozpoczną naukę we wrześniu w szkole, wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany przez nich dzień. W sobotni wieczór 15 czerwca mogły zanocować w przedszkolu. Te wydarzenie zawsze wzbudza wielkie emocje wśród przyszłych pierwszoklasistów. Tak było i tym razem! Dzieci przybyły do przedszkola wyposażone w niezbędne akcesoria… i szybko pożegnały rodziców. Następnie razem z panią Moniką i panią Renatą wybrały się na spacer, którego celem było wskazanie przez każde dziecko domu, w którym mieszka. Po długim spacerze dzieci bawiły się na placu zabaw aż do zmroku. Potem kolacja, a po niej z latarkami w rękach, nieustraszone starszaki zwiedziły prawie cały budynek szkoły.

IMG 9910Na ostatnim, przedwakacyjnym spotkaniu z Panią Jola z Biblioteki w Borucinie dzieci wysłuchały bajki o kotku, który wybrał się na wycieczkę. Dzięki tej opowieści przedszkolaki utrwaliły sobie jak powinny się zachowywać wybierając się na wycieczkę. Kolejne spotkanie z panią Jolą i książeczkami tuż po wakacyjnym odpoczynku.

IMG 9823Państwo Hanczuch z Bieńkowic od lat zajmują się pszczelarstwem. Swoją pasją i wiedzą o pożytecznych owadach jakimi są pszczoły, podzielili się z naszymi przedszkolakami. Dzieci z uwagą słuchały informacji na temat wyglądu, zwyczajów i umiejętności pszczół. Mogły nawet sprawdzić jak widzą te owady zakładając specjalne okulary. Dzieci miały też możliwość zobaczyć pszczoły z bliska w specjalnym ulu, niektórym udało się wypatrzeć samą królową. Pan Konrad zwrócił uwagę na to jak ważna jest obecność pszczół w przyrodzie i zachęcał do siania kwitów i ziół, z których owady czerpią pożywienie. Na zakończenie tego ciekawego spotkania każde dziecko mogło spróbować miodu i zrobić własną świeczkę z pszczelego wosku.

IMG 9854Upalne czwartkowe popołudnie - 13 czerwca nie przeszkodziło rodzicom i przedszkolakom aby świętować Dzień Matki i Ojca. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, ponieważ tym razem mamusie oraz tatusiowie zostali zaproszeni do wspólnych zabaw ruchowych, tańców i różnych konkurencji. Rodzice, przy ogromnym dopingu dzieci, chętnie i z wielkim zaangażowaniem brali udział w przygotowanych zmaganiach. Po takim wysiłku i przy takim upale najlepszą ochłodą dla dzieci były lody a dla dorosłych kawa mrożona. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły, że wspólne świętowanie wszystkim się podobało.

IMG 9272Przedszkolaki lubią zwierzątka i pewnie wielu z nich marzy o posiadaniu domowego pupila. Dobrze znany dzieciom książkowy bohater- żółw Franklin też chciał mieć zwierzątko. O tym, czy marzenie Franklina się spełniło i na jakie zwierzę ostatecznie zdecydował się żółwik dzieci dowiedziały się z opowiadania, które przeczytała pani Jola z Biblioteki w Borucinie.

1W poniedziałek, 6 maja przedszkolaki pojechały na wycieczkę do wioski indiańskiej MATO w Tworkowie. Na dzieci czekali Indianie, którzy w zabawny i przystępny sposób przybliżyli dzieciom życie w indiańskiej osadzie. Przedszkolaki zawitały do tipi wypełnionego indiańskimi sprzętami, ubraniami, instrumentami. Wszystkich tych przedmiotów dzieci mogły dotknąć, założyć a na instrumentach oczywiście zagrać.