123W naszej szkole dbamy o to, aby dzieci nie tylko efektywnie uczyły się języka angielskiego, ale również poznawały zwyczaje i tradycje panujące w krajach anglojęzycznych. Dzięki temu odkrywają ważne cechy kulturowe Brytyjczyków, Amerykanów, Kanadyjczyków, czy Irlandczyków. To z kolei procentuje w realnej komunikacji, gdzie oprócz języka liczy się też znajomość kultury naszego rozmówcy. Im więcej o nim wiemy, tym lepiej znamy jego mentalność, upodobania i zainteresowania, tym łatwiej jest nam się z nim porozumiewać.

Dlatego w tym roku szkolnym zostały zorganizowane warsztaty związane ze świętem Halloween. Dnia 29.10.2018 klasa IV uczestniczyła w warsztatach kulturowo – językowych. Uczniowie wykonywali dynie, które wizualnie miały kojarzyć się wyłącznie z pozytywnymi uczuciami i emocjami. Pod czujnym okiem Pani Dajany Klimaszka – nauczyciela języka angielskiego, dzieci wykonały z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wspaniałe dekoracje Halloweenowe. Prace można podziwiać na szkolnym korytarzu. Wszyscy doskonale się bawili!